Náš život sa v posledných rokoch zásadne zmenil. Žijeme v rýchlej a konzumnej dobe. Zvyšuje sa tlak na naše pracovné výkony. Zmenil sa pracovný štýl. Naši otcovia a dedovia robili na poliach a v lesoch, prípadne v továrňach a na stavbách. Nemali ľahkú prácu, ani život. Ale mali dostatok pohybu a telesnej aktivity. Zažívali omnoho menej stresu. Mali ťažký, ale pokojnejší život. Zmenu nášho života sprevádza vznik a rýchle šírenie takzvaných civilizačných chorôb. Medzi civilizačné choroby zaraďujeme obezitu, cukrovku, vysoký krvný tlak, artériosklerózu, srdcový infarkt, rakovinu, drogové závislosti, atď. Sú to ochorenia spôsobené (a ovplyvnené) civilizačnými faktormi, akými sú strava, dedičné faktory, životný štýl či životospráva.

Zdravé zelené jedlo je koncepčne tvorené ako jedlo protizápalové, kde sa pri výrobe nesmú používať suroviny z bielej múky, kravského mlieka, nevhodné tuky a mäso. Receptúry tvoria len celozrnné potraviny, ryža natural, obilniny, strukoviny, tofu výrobky, rastlinné mlieko, rastlinné mäso (tempeh, seitan, goody, foody, tofu, ROBI mäso), ryby, rastlinné oleje, zelenina, bylinky, orechy a semená.

Zdravé jedlá nás chránia pred civilizačnými ochoreniami, ktorých spúšťačom je aj nevhodné stravovanie a táto strava prispieva k ich účinnej liečbe.

Zelené „FIT“ jedlá majú k dispozícií zamestnanci SLOVNAFT, a.s. a všetci naši stravníci, ktorí sa starajú o svoje zdravie.

Cookies